פנקס ספירלה עם מחזיק לעט

בכל פעם שאני מכינה פנקס אני תוהה אם אפשר לתת אותו במתנה עם כלי כתיבה – הפעם החלטתי להכין לעט מקום קבוע כדי שלא ילך לאיבוד.

הטריק פה הוא לייצר את כל כריכה משני צ'יפבורדים – בצורה כזו ניתן לעטוף כל כריכה משני צדדיה בלי שיראו את שולי הקארדסטוק שמתקפלים מעבר לשולי הצ'יפבורד כי הם יהיו מוסתרים בין שכבות הצ'יפבורד. בכריכה העליונה נחורר חורים באחד מהצ'יפבורדים כדי לחבר את הגומי – ושולי הגומי יוסתרו בין שתי שכבות הצ'יפבורד.

חיתכו ארבע חתיכות צ'יפבורד בגודל הרצוי עבור הכריכה – מומלץ שהן תהיינה גדולות ברבע אינטש מגודל הדפים הפנימיים. אפשר להשתמש בצ'יפבורד דק (1.8 מ"מ או אפילו פחות – כי כל כריכה בנוייה משתי שכבות צ'יפבורד) ומומלץ למחזר – ניתן להשתמש אפילו בקרטון של קופסת קורנפלקס.

כדאי שהנייר לעיטוף הצ'יפבורד יהיה נייר דק ולא קארדסטוק – אפשר להשתמש בנייר אפלין או אפילו נייר עטיפה למתנות. הדביקו כל זוג חתיכות צ'יפבורד זו ליד זו על גב הנייר לעיטוף כאשר אתם שומרים על מרווח של עובי שני צ'יפבורדים ביניהן – ניתן פשוט להצמיד שתי חתיכות מהשאריות שנותרו מחיתוך הצ'יפבורד זו לזו כדי למדוד את המרווח. שימו לב להשאיר שוליים של אינטש בערך מסביב.

שימו דבק דו"צ על כל ההיקף. בעזרת סרגל פינות הסירו באלכסון את הנייר בפינות ההיקף – אם אין לכן סרגל פינות, פשוט חיתכו באלכסון את הפינה – שימו לב להשאיר לפחות 2 מ"מ של נייר מעבר לפינות הצ'יפבורד.

קלפו את נייר הדבק משני השוליים הארוכים. קפלו והדביקו את השוליים הארוכים על הצ'יפבורד.

קלפו את נייר הדבק שנותר בשוליים הקצרים.

בפינות הצ'יפבורד מעכו והדביקו את משולש הנייר שבולט מעבר לשולי הציפבורד.

קפלו והדביקו את שני השוליים הקצרים מעל הצ'יפבורד – כך נראות החתיכות כעת:

אם בחרתן בצ'יפבורד עבה, או שמכשיר הכריכה שלכן לא מסוגל לחורר ביחד שתי שכבות של צ'יפבורד, חוררו כל שכבה בנפרד ואז הדביקו אותן זו לזו.

אם בחרתן בצ'יפבורד דק, זוג אחד של צ'יפבורדים ניתן כבר לקפל לשניים ולהדביק זה לזה – ואז לחורר חורים לספירלה. זו תהיה הכריכה האחורית.

בכריכה הקדמית הדביקו נייר מדוגם על הצד החיצוני שלה ונקבו שני חורים – ניתן לקבע בהם ניטים אם תרצו. תוכלו גם לייצר חריצים לגומי במקום חורים – במיוחד אם אתם מוגבלים במרחק בו תוכלו לחורר חורים.

שיטה נוספת היא לשים לולאה של סרט בד או גומי שמציצה מהשוליים הימניים של הכריכה – שולי הגומי יוחבאו בין שתי השכבות ובצורה כזו אין צורך בכלל לחורר או לחתוך את הכריכה.

השחילו את הגומי בין שני החורים – שימו נייר דבק בצד האחורי כדי לקבע את שולי הגומי.

חוררו גם את הכריכה הקדמית (שתי השכבות ביחד או כל שכבה בנפרד) קפלו את הכריכה הקדמית לשניים והדביקו את שני חלקי הצ'יפבורד זה לזה – שולי הגומי יוסתרו בין שתי השכבות. עכשיו נותר רק לחורר את הדפים הפנימיים ולאחד את כולם לפנקס.

מקווה שעשיתי לכן חשק לכמה פנקסים!

קרן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s