גיאומטריה

בקבוצה של רעותא השתתפתי באתגר בנושא גיאומטריה – ואם אני לוקחת משהו בתור אתגר אז אני לוקחת את זה ממש ברצינות! רציתי להכין אותיות תלת מימדיות שיש להן משולשים בולטים בחלק הקדמי. ראיתי רעיונות של מספרים תלת מימדיים גאומטריים, אבל לא של אותיות ופה נכנס יצר הסקרנות שלי לפעולה.

כשניסיתי לדמיין איך תיראה גיזרה של משולש בולט (תדמיינו פירמידה קטנה עם בסיס משולש ולא מרובע), הבנתי שאלו בעצם שלושה משולשים צמודים. אז סימנתי לי שלושה קווים מחוברים – כל קו באורך אחת מצלעות בסיס המשולש:

בעזרת מחוגה מצאתי את המיקום של הנקודה שתהיה רחוקה במרחק שווה בין שני הקצוות:

הנה הסימון של הנקודה:

ואז חיברתי את הנקודה הזו לכל הקווים – וכך נוצרו שלושה משולשים צמודים. מכיוון שהמשולשים החיצוניים צריכים להידבק זה לזה, הצלע שלהם חייבת להיות באותו אורך ולכן המחוגה עוזרת לי למצוא את הנקודה שממנה נוצרות שתי צלעות שוות (משולשים שווי שוקיים? בהחלט חזרתי חזרה לתיכון).

הוספתי לשוניות בכל הצדדים החיצוניים ועוד לשונית אחת בחיבור וגזרתי.

קיפלתי את כל הקווים:

הדבקתי את הלשונית שמחברת את שני המשולשים בקצה ואת הלשוניות התחתונות קיפלתי כלפי פנים – הן תעזורנה לי לחבר את המשולש למשטח של צורת האות.

הדפסתי את כל האותיות על נייר מדפסת – כל אות היא בגובה 8 אינטש! חילקתי כל אות למשולשים ומיספרתי אותם – וגם מדדתי את אורך כל אחת מצלעות המשולשים.

בהתחלה חשבתי שאכין כל משולש בנפרד – אבל אז הבנתי שאני יכולה לייצר פשוט משולשים צמדים ברצף – כל עוד הנייר מספיק גדול. הנה הנסיון הראשון שלי של חמשת המשולשים הראשונים של האות D.

חתכתי ובדקתי – יושבים בול במקום! רגע, אבל אם אני משרטטת על הדף ומקפלת לפי השרטוט, יראו את כל הסימונים….

ומה אם אקפל את הדף לצד השני? לא יראו את הסימונים אבל המשולש יהיה בדיוק לכיוון ההפוך, כלומר תצא לי האות D בכתב מראה… הפתרון הפשוט היה להדפיס את האותיות מראש בכתב מראה, לתכנן ולגזור את כל החלקים לפי כתב המראה, אבל להדביק אותן לפי הדפסה בכתב רגיל.

מכיווון שתכננתי לכתוב את המילה DREAM, את האותיות A ו-M אין צורך להפוך לכתב מראה כי הן סימטריות. באיזשהו שלב סיננתי קללה על זה שלא בחרתי מילה קצרה יותר או עם אותיות קלות יותר…

זהו, עכשיו אפשר לשרטט על קארדסטוק – השתמשתי בקארדסטוק שימר ורוד בהיר 250 גרם מהסדריה – מזל שקניתי חבילה שלמה כי הייתי צריכה 14 דפים עבור הפרוייקט הזה. תארו לעצמכן שהייתי מתחילה אותו ונתקעת לקראת הסוף בלי דפים מתאימים?

חרצתי, קיפלתי לכיוון הצד השני ללא השרטוטים ושמתי נייר דבק – המשולשים הראשונים מוכנים!

האות הראשונה מוכנה! עכשיו יש "רק" עוד ארבע…

וככה נראות כל האותיות מוכנות – לא מוכנה להסגיר כמה שעות זה לקח… חתכתי כל אות גם מצ'יפבורד כך שניתן יהיה להדביק את לשוניות התחתית של כל משולש על האות ולייצר את הרצף.

רואים את הצ'יפבורד החום שהלשוניות דבוקות אליו? זה גב האות שמחזיק את כל המשולשים במקום. בגלל שלא אותגרתי מספיק (-: החלטתי להוסיף לכל האותיות גם נפח. ככה זה נראה בהתחלה – למי שלא מזהה זה החלק הפנימי של האות D.

והנה המילה במלואה – עמדתי באתגר! לילה לבן שהסתיים בחמש לפנות בוקר ואנחת רווחה אחת ארוכה…

קרן.

14 תגובות

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s