אחרי הבידוד – יום 49 – קופסא בלי פינות

אתן מכירות קופסא שאין לה פינות? כן, כן, קופסה כזאת שיש לה תחתית ויש לה סגירה, והיא לא ממש עגולה – אבל עדיין אין לה פינות!

עבור הקופסה הזאת תצטרכו נייר קארדסטוק 250 גרם בגודל של 12 על ½11 אינטש. אם לנייר שלכם יש דוגמא עם כיוון, קצרו את הנייר בצד הימני שלו.

לאחר מכן, הניחו את הנייר כך שהצד הארוך שלו (באורך 12 אינטש) נמצא למעלה – אם לנייר שלכם יש כיוון, תחתית הנייר צריכה להיות בצד שמאל – כמו בתמונה הבאה:

את קווי החריצה אראה לכם על נייר לבן כיוון שלא מספיק רואים אותם ברור על נייר מדוגם, אבל אם אתן מכינות את הקופסא עם נייר מדוגם, הצד המדוגם יהיה כלפי מעלה. חירצו שני קווי קיפול במקומות הבאים:

  • ¾2 אינטש (זה קו הקיפול של התחתית)
  • 11 אינטש (זה קו הקיפול של לשונית הסגירה בראש הקופסא)

סובבו את הדף ב-90 מעלות כך שלהלשונית הרחבה נמצאת למעלה וחירצו ארבעה קווי קיפול במקומות הבאים – אבל רק עד קו הקיפול הראשון, לא עד קצה הדף:

  • ¾2 אינטש
  • ½5 אינטש
  • ¼8 אינטש
  • 11 אינטש

סובבו את הדף כך שהלשונית הצרה נמצאת למעלה וחירצו שני קווי קיפול במקומות הבאים – גם פה רק עד קו הקיפול הראשון, לא עד קצה הדף:

  • ⅝4 אינטש
  • ⅛10 אינטש

תסתכלו בתמונה הבאה – את כל המקומות בהם מסומן איקס יש לחתוך.

שימו דבק בכל המקומות בהם מסומן – לא לשכוח לשים דבק בחלק השמאלי של הדף ברוחב חצי אינטש למרות שאין שם קו קיפול של לשונית. אין צורך לגזור את השוליים באלכסון.

הפכו את הנייר לצד השני שלו (הצד עם הבליטות) וקפלו את כל קווי הקיפול.

עכשיו בואו נרכיב את הקופסא – אנו מחברים אותה בעצם כמו צינור עגול. חזרתי לעבוד עם הנייר המדוגם – אני פשוט מעגלת ומניחה את הדף כך שהשוליים שלו בדיוק על נייר הדבק בקצה.

הדרך הקלה ביותר להדבקה היא לקלף מעט את שולי נייר הדבק ולא את כולו.

עכשיו נדביק רק את הקצוות החשופים של הדבק – כשנראה שהכל מונח במקום, נוכל למשוך בעדינות את שולי נייר הדבק ונקלף את שארית הדבק שנמצא במרכז. הכניסו את היד לתוך התעלה והדקו את ההדבקה.

נמשיך מפה לתחתית הקופסא – קפלו את שתי הלשוניות הקצרות כלפי פנים והסירו מהן את נייר דבק.

הדביקו את הלשונית הארוכה (זו שיש עליה נייר דבק) מעליהן.

הסירו את נייר דבק מהלשונית הארוכה והדביקו מעליה את הלשונית האחרונה שנותרה.

הנה יש לנו כבר תחתית מרובעת – ולקופסא עדיין אין פינות… כל מה שנותר לנו זו רק הלשונית בחלק העליון של הקופסא.

הדקו בעדינות את שולי הקופסה העליונים בימין ובשמאל, היכן שמתחילה הלשונית – אם תרצו לעגל את השוליים שלה תוכלו לעשות זאת עכשיו.

קפלו את הלשונית כלפי מטה, חוררו שני חורים דרך כל השכבות והשחילו דרכם סרט שיסגור את הקופסה.

הנה בנינו לנו קופסה שיש לה תחתית ויש לה סגירה – אבל אין לה פינות והיא לא עגולה! הניירות בפוסט הם של קרן מ-Touch of Art – זה סט נהדר למי שיש לה בנים – ויש גם סט תואם עבור בנות.

אפשר לשים בקופסא הזאת לא מעט דברים כי היא די גבוהה – הגובה שלה טיפה מעל 8 אינטש! היא נהדרת בתור מתנה על השולחן בסיום יום ההולדת או למלא אותה בדברים טובים ולתת למישהו אהוב – אני בטוחה שתמצאו מה לעשות איתה…

קרן

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s