מופע הארנבות

אחד הדברים הכי כיפיים בחורף זה להתכרבל מתחת לפוך. עוד יותר כיף זה כשמישהו כבר חימם את הפוך לפניך… כשהייתי רווקה, הייתי מפעילה סדין חשמלי – ההרגשה של להשתחל מתחת לפוך כשכל המזרן כמעט רותח היא פשוט נהדרת! היום יש לי בעל שאפשר להתכרבל איתו .
למה פתאום אני מעלה זכרונות? זה התחיל במשחק הפינוק החורפי שמתבשל לו עכשיו בפורום אומנות שימושית ב-YNET. המשחק בשנה שעברה היה פשוט מדהים (ובזכותו הכרתי שתי נשים מופלאות) ונראה לי שהשנה יהיה מדהים לא פחות! אחת המתנות ששלחתי ל-baraki במשחק הקודם היתה כרית חימום:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
סתם כרית חימום שתפרתי לה ציפוי מפליז עם אפליקציה מכותנה – העיקר שהיא מחממת, לא?
אבל אצלינו, הסנדלר הולך יחף… יש לנו בבית רק כרית חימום אחת שנקנתה בסופרפארם – מלבנית, עם משבצות, רגילה, לא מיוחדת…
ואז התחיל הדגדוג באצבעות… זה התחיל עם מיכל פ שהעלתה בפורום טכסטיל בתפוז תמונות של כרית חימום בצורת ארנב שהיא עשתה לפי רעיון מהבלוג של אמא לאוצרות שלקחה את הגיזרה מהבלוג של אלין שלקחה אותו מהבלוג של Betz White (הבנתם את הרעיון )…  מצא חן בעיני שיש לארנב אוזניים משני בדים שונים (הדגדוג מתגבר) אבל לא אהבתי את הצורה שלו (ואני בכלל לא אוהבת בובות בפרופיל) אז החלטתי לעשות ארנב משלי – שירטטתי גיזרה ויצאתי לדרך (ותוך כדי לא שכחתי לצלם והכנתי לכם סדנא מצולמת).
 טיפ – יותר מהר לעשות כמה בבת אחת – בכל פעם שיש לכם רעיון שאתם יודעים שתצטרכו/תרצו לעשות כמה פעמים, שווה לגזור מראש את החלקים עבור כולם ולתפור את כולם ביחד – מנסיון זה מהיר יותר מאשר לסיים אחד והתחיל אחד נוסף מהתחלה. החסרון הוא שאם נשברתם באמצע, יש לכם כמה פרוייקטים לא גמורים ולא רק אחד .
דבר ראשון, ככה נראים הארנבים כשהם גמורים (או יותר נכון ארנבות – כמו שאור תיקנה אותי) – ניתן להקליק על התמונה כדי להגדיל אותה. מסתבר שמה שהעלו קודם היו שפנים (אוזניים קצרות) ואילו אני תכננתי ארנבת כי רציתי אוזניים ממש ארוכות – ממש שיעור בביולוגיה  .
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ומאחורה:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
והנה הגיזרה:
200555_1414
הקליקו על הגיזרה כדי להגדיל אותה, שמרו אותה והדפיסו בפריסה מלאה כך שהגיזרה תהיה לאורך דף A4 מלא. שימו לב שהבד צריך להיות מקופל עבור כל אחד מהחלקים – קו הקיפול מצויין בגיזרה.
ישנן שתי שיטות לשימוש בגיזרה –
  • להדפיס ולגזור כל אחד מהחלקים מהגיזרה, לקפל את הבד, להניח את הגיזרה על קו הקיפול, לסמן ולגזור.
  • להדפיס את הגיזרה, להעתיק את הגיזרה על נייר מקופל כשהקיפול נמצא בסימון של מקום הקיפול ואז לפתוח את הקיפול ולהשתמש בגיזרה המלאה.
אני השתמשתי באופציה השניה כיוון שכך קל יותר לגזור מספר חלקים יחד. בשיטה הראשונה, כאשר הפליז מקופל, קשה יותר לחתוך 4 שכבות בבת אחת.

 שימו לב! הגיזרה אינה כוללת seam allowance – כלומר יש לגזור במרחק של כסנטימטר מקו הסימון כדי להשאיר שוליים עבור התפר בחלקים של הגוף והאוזן. אין צורך להשאיר שוליים עבור הפנים והאפליקציה .
טוב, מתחילים?
מניחים את הגיזרה על פליז מקופל כשהצד היפה כלפי פנים (מסתבר שגם לפליז יש צד יפה – זה הצד השעיר יותר) וגוזרים במרחק סנטימטר מהגיזרה.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
גוזרים גם את החלק של הפנים (פה אין צורך להשאיר מרווח של סנטימטר) – זה גם הזמן לתכנן את הצורה של הפרצוף…
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
תופרים את הפנים על הצד היפה של אחד מצורות הגוף שחתכנו. כמובן שניתן קודם לרקום על הפנים ואז לתפור אותן לגוף, אבל מכיוון שהפנים הן בצבע בהיר והפליז לא אטום לגמרי, לא רציתי שיראו עקבות של חוט רקמה כהה מן הצד האחורי – לכן העדפתי לתפור אותן לגוף ואז לרקום על שתי השכבות ביחד.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 טיפ נוסף – שווה להקטין את אורך התפר כדי התפרים יהיו יותר צפופים – בצורה כזו המכונה מתקדמת בקצב איטי יותר ואז ניתן לעקוב יותר במדוייק לאורך גבולות הגיזרה. כמובן שאם צריך לפרום זה גם עושה את החיים יותר קשים…
רוקמים את תווי הפנים עם חוט רקמה. אפשר גם לשלב אלמנטים נוספים אבל צריך לזכור שהכרית אמורה להיכנס למיקרוגל ולכן עדיף להימנע מכפתורים וכמובן ממתכות (או כל דבר שעלול להיתלש ולסכן ילדים קטנים). גוזרים את האפליקציה של הלב ותופרים אותה באותה צורה כמו שתפרנו את הפנים.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
כעת נכין את הזנב – נחתוך חתיכת פליז באורך של כ-10 ס"מ וברוחב של  6 ס"מ. החתיכה בתמונה ארוכה יותר כי גזרתי מראש לכמה זנבות.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
מקפלים את הרצועה לאורכה וחותכים חתכים במרחק של סנטימטר זה מזה – להיזהר לא לחתוך קרוב מדי לקצה.
 OLYMPUS DIGITAL CAMERA
וככה זה נראה מהצד:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
תופרים תך כיווץ לאורך החלק המחובר של הרצועה (לשים לב שתופסים את שתי השכבות בתפר):
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
מושכים את החוט ומכווצים:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
מגלגלים את הרצועה ומחזקים בתפרים כדי שהגלגול לא יפתח:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
וככה זה נראה מקדימה:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
אפשר גם סתם לגלגל בלי לכווץ (כמו בהדרכה שלי לפרחי לבד) אבל עדיין לחזק כרגיל את הגלגול. מחברים את הזנב לחלק השני של הגוף:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ועכשיו נכין את האוזניים – נסמן את הגיזרה על צד שמאל (הצד הלא יפה) של הבד שבחרנו לביטנה של האוזן. נניח את הבד על חתיכת פליז כך שהצד היפה של שניהם כלפי פנים.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
תופרים לאורך הסימון (שימו לב להשאיר את החלק הצר של האוזן לא תפור על מנת שנוכל להפוך אותה) וגוזרים את שתי השכבות במרחק סנטימטר מן התפר.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
הופכים את האוזן דרך הפתח שהשארנו כך שהצד היפה פונה כלפי חוץ. ניתן להוסיף תפר מסביב על מנת לשמור על הצורה השטוחה של האוזן. בתמונה תוכלו לראות את ההבדל – האוזן התחתונה היא עם תפר מסביב.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
וכך זה נראה מאחור:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
מניחים את החלק הקדמי של הגוף כאשר הפנים כלפי מעלה. מקפלים כל אוזן לאורכה ומחברים בסיכות במקום החיבור הרצוי.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
מניחים את החלק האחורי של הגוף כאשר הוא הפוך (כלומר החלק היפה של הבובה כלפי פנים) ומחברים בסיכות מסביב.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
תופרים במרחק של סנטימטר מהקצה מסביב ומשאירים פתח להפיכה בחלק התחתון.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
הופכים את הארנבת דרך הפתח שהשארנו – נכון שהיא מתוקה?
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ועכשיו למילוי – לוקחים קילו של חיטה וחופן פרחי לבנדר (ניתן להשתמש גם במלח גס/קליפת כוסמת/פשתן וכו`). המוכר במכולת הרים גבות כשהוא ראה את כמות החיטה שקניתי .
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
מערבבים הכל בקערה:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
שופכים לתוך הארנבת דרך הפתח שדרכו הפכנו אותה וסוגרים בתך נסתר.
בתמונה המצורפת תראו את העיקרון – הקוים הישרים הינם התפרים בצד החיצוני של הבד והמקווקוים הינם בצד האחורי של הבד.
200555_299
בעצם מבצעים תפר כל פעם בצד אחר של הפתח:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
לאחר שמותחים את החוט, לא רואים כלל את התפר מבחוץ. כמובן שמומלץ להשתמש בחוט בצבע שתואם את הבד (אני השתמשתי בחוט שחור רק לצרכי ההדגמה ).
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
והנה הארנבות מוכנות! דקה אחת במיקרוגל והן חמימות ונעימות ביום חורף קר ובשאר השנה הן נהדרות לחיבוק… אם הן לא מספיק חמות הכניסו למיקרוגל לעוד פרק זמן קצר. זהירות לא לחמם יותר מדי כי אז יהיה לכם ריח של פופקורן שרוף מהבובה ואין אפשרות להיפטר מהריח בלי להחליף את התוכן שלה…
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ומקרוב – נכון שהבד הזה של פו הדוב ממש מתוק? קניתי אותו -JOANN לפני שנה וסוף סוף הגיע גם תורו…
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
שמתי אותן לבנות במיטה בלילה והן התעוררו עם חיוך על השפתיים – דרך נהדרת להתחיל את השבת!
עכשיו כשאני מסתכלת עליהן, הן נראות לי כמו בבושקות עם אוזניים… אבל מה זה משנה? העיקר שהבנות שלי מרוצות ויש לי רעיון לפינוק החורפי השנה – מקווה שתצא לי מתפנקת שאוהבת בובות…
עדכון קטן לגבי זכויות יוצרים!
הגיזרה הזו היא גיזרה אישית שלי – ניתן להשתמש בה לצרכים עצמיים, למתנות למשפחה או חברים  אבל אסור למכור אותה או לעשות ממנה בובות למכירה ללא אישור מפורש ממני!
הנה מתחיל לו עוד שבוע – נקווה שיהיה רגוע ושליו.
קרן.
 אשמח לראות תמונות ותוצרים של מי שהשתמש בהדרכה הזו – פשוט שרשרו תגובה עם קישור.

About kparparim

עובדת בהייטק ביום ויוצרת בלילה. נהנית לשחק בנייר, עיצוב אלבומים, תפירה ולהעביר סדנאות יצירה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s